Rokitanského den

17. dubna 2014, Výukové centrum Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Vážení přátelé,
dovolujeme si Vás pozvat na osmý ročník Rokitanského dne, který se bude konat dne 17. dubna 2014.
Jeho hlavním cílem je propojení nových poznatků z oblasti diagnostiky a terapie onemocnění kardiovaskulárního systému a jejich přenesení do klinické praxe.
Úvodní přednáška je zaměřena na vývoj srdečních katetrizací a intervenční kardiologie. Následující blok odborných přednášek bude zaměřen na úlohu zobrazovacích metod v kardiologii (roli dobutaminové echokardiografie v diagnostice ICHS, využití počítačové tomografie, magnetické rezonance a radionuklidových metod v diagnostice onemocnění myokardu). Blok přednášek akutní kardiologie se soustředí na aktuální otázky komplikovaného infarktu myokardu (timingu provedení koronarografii u nemocného po kardiopulmonální resuscitaci, roli kardiochirurga u nemocného s IM a přístupu k nemocnému s kardiogenním šokem). Tradiční blok „Jak na to?“ připomene diferenciální diagnostiku bolestí na hrudi, tachykardií se širokými QRS komplexy, bude se věnovat bezpečnosti použití antiagregační a antikoagulační terapie u neurologických pacientů a roli echokardiografie v urgentních stavech).
Celý program bude obohacen dvěma přímými přenosy z katetrizačního sálu.
Věříme, že odborná jednání budou stejně užitečná jako v minulých letech, a že setkání předních odborníků a praktických lékařů přispěje k vzájemné výměně zkušeností a k prohloubení vzájemné spolupráce.
Sympózium je zařazeno do systému celoživotního vzdělávání lékařů i sester.

prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC
prof. MUDr. Radek Pudil, Ph.D. 


Soubor typu pdfRokitanského den 2014, pozvánka(1,1 MB)stáhnout
Soubor typu pdfRokitanského den 2014, přihláška(114,6 kB)stáhnout
Soubor typu docRokitanského den 2014, přihláška(39 kB)stáhnout

european society
of cardiology

EUROPEAN SOCIETY OF CARDIOLOGY

As a member of the Czech Society of Cardiology, you are automatically a member of the ESC and benefit from ESC Membership advantages.

Members are invited to discover the ESC Fellowship programme, make use of the ESC Guidelines and discover the ESC Journals and Educational Products and Activities. Find out details about the Congresses and Meetings and subscribe to the My ESC-News in order to receive regular newsletters on the ESC activities.

Česká kardiologická společnost
Netroufalky 6b, 625 00 Brno
543 213 825
Servier

Servier - generální partner české kardiologické společnosti pro rok 2021

© Česká kardiologická společnost