12. Evropský kurz echokardiografie u vrozených srdečních vad

“Evropský kurz echokardiografie u vrozených srdečních vad (VSV) se po 10 letech vrací do Prahy. Kurz poskytuje unikátní možnost srovnání morfologických nálezů širokého spektra VSV prezentovaných Dr. Andrew Cookem, jedním z největších expertů v morfologii a embryogenezi VSV, s echokardiografickými nálezy s použitím 2D a 3D zobrazení. Nejvetší specialisté z Evropy, USA a Kanady budou dále diskutovat echokardiografické metody a jejich využití u vyšetření dětí a dospělých s VSV (včetně ukázek živého vyšetření s optimalizací obrazu přístrojů GE a Philips, hodnocením nálezů u specifických pacientů s VSV, a s představením nových trendů ve vývoji echokardiografie včetně ultrarychlého zobrazení a zobrazení dynamiky funkce myokardu a toku krve pomocí Tissue Deformation Imaging metod).

Kurz slouží pro další vzdělávání lékařů a laborantů a pro přípravu k evropské akreditační zkoušce z echokardiografie VSV a je zašťítěn evropskou kardiologickou společností (ESC) and evropskou asociací dětské kardiologie (AEPC). Zkouška probíhá vždy v rámci prosincového výročního sjezdu evropské společnosti pro kardiovaskulární zobrazení  (EACVI, drive EuroEcho) a každý rok ji absolvuje kolem 120 uchazečů z EU, s úspěšnosti kolem 75% .

Kurz je interaktivní a proto omezen na max.180 učastníků. Předchozích 11 ročníků bylo vyprodaných a 52 kolegů, kteří se na poslední kurz v Bordeaux nedostali, budou při registraci upřednostěni. Proto doporučuji se přihlásit včas.

Registrace, program a další informace k dispozici od března 2017 na strankách ČKS a na: www.echocardiography-course.com/

Professor Jan Marek, PhD, FESC
Consultant Paediatric Cardiologist and Clinical Lead for Echocardiography & Prenatal Cardiology
Great Ormond Street Hospital for Children NHS Foundation Trust | London


Soubor typu pdfEvropský kurz echokardiografie u vrozených srdečních vad (VSV) (PDF)(4,4 MB)stáhnout

european society
of cardiology

EUROPEAN SOCIETY OF CARDIOLOGY

As a member of the Czech Society of Cardiology, you are automatically a member of the ESC and benefit from ESC Membership advantages.

Members are invited to discover the ESC Fellowship programme, make use of the ESC Guidelines and discover the ESC Journals and Educational Products and Activities. Find out details about the Congresses and Meetings and subscribe to the My ESC-News in order to receive regular newsletters on the ESC activities.

Česká kardiologická společnost
Netroufalky 6b, 625 00 Brno
543 213 825
Servier

Servier - generální partner české kardiologické společnosti pro rok 2021

© Česká kardiologická společnost