Kardiologie – obecně

American Medical Association

Budoucností toho webu je to, že je provozován ve spoluprácí s časopisem JAMA. Obsahuje abstrakta všech článků v přehledné formě. Web je rozdělen do jednotlivých sekcí dle oblasti zájmu návštěvníků  a to jak studentů, kliniků tak i pacientů a zájemců o tuto problematiku.

American Heart Association
Excelentní site obsahující bohatství infor mací o srdečních onemocněních, zahrnující výzkum, legislativu, politiku, aktivity, publikace, AHA (Am. Heart Assotiation) program i dietní opatření. Vnitřní search umožňuje rychlou orientaci a hledání po webu.

Atlanta Cardiology Group
Atlanta Cardiology Group představuje kardiologickou reprezentaci Atlanty. Domovská strana přináší informace o výzkumu, možných stážích a doškolováních. Tento web obsahuje přehlednou databázi věnovanou srdečním arytmiím.

The Virtual Hospital: Cardiovascular Patient Information

Tato velká virtuální nemocnice je výtvorem Univerity of Iowa. Je zde mnoho instrukcí pro pacienty   jak poznat blížící se srdeční problémy tak například doporučené kuchařky a nebo jak správně pochopit atherosclerosu. Pro lékaře je zde spousta demonstrativních vyšetření jeko EKG, ECHO i srdečních katetrizací. Prezentace je velmi dobrá a odborná úrověň snese i ta nejpřísnější měřítka.

Journal Watch: Cardiology
Tento web spravuje Massachusetts Medical Society a obsahuje on line souhrny a abstrakta medecinských článků z nejprominentnějších kardiologických časopisů jako jsou Circulation, New England Journal of Medicine, nebo Annal of Internal Medicine.

National Heart Lung and Blood Institute

NHLBI site obsahuje množství různých zdrojů – články, knihy, přehledy o různých aspektech srdečních onemocnění jako například jsou cholesterol, hypertenze nebo obesita. Předností je to že je web rozdělen na část "Patients/General Public" a "Health Care/Other Professionals"

Medical Matrix Cardiology
Přináší výčet kardiologických zdrojů na Internetu, zahrnující krátké souhrny jednotlivých zdrojů. Jsou zde přehledy jako pro laiky tak pro profesionály. Diskusní konference, semináře nebo odbornáí fóra.  V řazeníí kardiologických zdroju ho lze hodnotit   mezi top ten, ne-li mezi trojku nejlepších. Podobný jako Medscape.

european society
of cardiology

As a member of the Czech Society of Cardiology, you are automatically a member of the ESC and benefit from ESC Membership advantages.

Members are invited to discover the ESC Fellowship programme, make use of the ESC Guidelines and discover the ESC Journals and Educational Products and Activities. Find out details about the Congresses and Meetings and subscribe to the My ESC-News in order to receive regular newsletters on the ESC activities.

Česká kardiologická společnost
Netroufalky 6b, 625 00 Brno
543 213 825
© Česká kardiologická společnost