Kardiologie – medikace

Ivabradin (léčivý přípravek Procoralan)
Evropská agentura pro léčivé přípravky vydala nová doporučení ke snížení kardiovaskulárního rizika, včetně infarktu myokardu, bradykardie a fibrilace síní.
Ivabradin je používán k léčbě příznaků anginy pectoris (bolest na hrudi způsobená nedostatečným průtokem krve do srdečního svalu) nebo také k léčbě srdečního selhání.

Rapiscan
Důležitá aktualizace bezpečnostní informace přípravku.

Drug InfoNet
Tento web obsahuje lékové informace jak pro laiky tak pro specialisty. Je zde sekce zajímavých lékových interakcí (používající generické názvy léků) betablokátorů s ostatními skupinami běžně používaných léků. Oblíbená je také FAQ sekce. Příjemný web.

Medical Sciences Bulletin: Cardiovascular Drug Reviews
Tento adresář obsahuje více jak 40 vědeckých souhrných referátů o kardivaskulárních lécích a příbuzných lékových skupinách. Slušně vybavený zdroj.

european society
of cardiology

As a member of the Czech Society of Cardiology, you are automatically a member of the ESC and benefit from ESC Membership advantages.

Members are invited to discover the ESC Fellowship programme, make use of the ESC Guidelines and discover the ESC Journals and Educational Products and Activities. Find out details about the Congresses and Meetings and subscribe to the My ESC-News in order to receive regular newsletters on the ESC activities.

Česká kardiologická společnost
Netroufalky 6b, 625 00 Brno
543 213 825
© Česká kardiologická společnost